TradeMilk | Europejskie Skarby MleczneTradeMilk | Europejskie Skarby Mleczne

Aktualności

26.05.2017
Chiny – atrakcyjny rynek dla europejskich producentów i eksporterów produktów mleczarskich

Przemysł mleczarki w Chinach jest branżą o szczególnym potencjale i ekspansywnym rozwoju. Najdynamiczniej rozwija się w tym kraju przetwórstwo mleka (mleko płynne ma prawie 70% udziału w rynku). Mleczarnia Yili z przychodami na poziomie 9,3 mld USD w 2015 roku, znalazła się na miejscu 8 wśród największych światowych firm mleczarskich. Kolejna chińska mleczarnia Mengniu, zajmowała 11 miejsce. 

Czytaj więcej

23.05.2017
Europejski sektor mleczarski z perspektywy chińskiego konsumenta

16 maja 2017 r. w Szanghaju odbyła się konferencja prasowa poświęcona europejskiemu sektorowi mleczarskiemu i możliwościom importowym Chińskiej Republiki Ludowej w zakresie wyrobów mlecznych. Konferencja była organizowana w ramach inauguracji obecności polskich przedsiębiorców na Targach Sial China (17-19.05.2017). 

Czytaj więcej

22.05.2017
Misja gospodarcza europejskich producentów wyrobów mlecznych do Chin – początkiem nowych relacji biznesowych

W dniach 23-29 kwietnia 2017 r., w ramach programu Trade Milk odbyła się misja gospodarcza B2B przedstawicieli europejskich producentów wyrobów mlecznych do Chin. Misja objęła trzy miasta: Kanton, Hong Kong oraz Pekin. 

Czytaj więcej

12.05.2017
Konferencja prasowa „Europejski sektor mleczarski z perspektywy chińskiego konsumenta”

16 maja 2017 r. w Szanghaju odbędzie się konferencja prasowa poświęcona europejskiemu sektorowi mleczarskiemu i możliwościom importowym Chińskiej Republiki Ludowej w zakresie wyrobów mlecznych.  Konferencja jest organizowana w ramach inauguracji obecności polskich przedsiębiorców na Targach Sial China (17-19.05.2017). 

Czytaj więcej

19.04.2017
Misja gospodarcza europejskich producentów wyrobów mlecznych do Chin

W dniach 23-29 kwietnia 2017 r. odbędzie się misja gospodarcza europejskich przedstawicieli producentów wyrobów mlecznych do Chin, celem nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z przedstawicielami rynku chińskiego. Misja gospodarcza jest realizowana we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Pekinie oraz Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Kantonie, a także pod patronatem Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Hongkongu. 

Czytaj więcej

06.03.2017
Mleko w pielęgnacji skóry i włosów

O tym, że mleko jest cennym produktem  codziennej diety, zarówno spożywane samodzielnie, jak i będąc składnikiem wielu dań pisaliśmy wielokrotnie. Podobnie, na uznanie w kuchni zasługują wytwarzane z mleka wyroby mleczne. Warto jednakże poznać mleko jeszcze lepiej, aby dostrzec jak wiele zastosowań może mieć w codziennej pielęgnacji ciała. 

Czytaj więcej

10.02.2017
Cykl filmów kulinarnych

Mleko i powstałe na jego bazie przetwory mleczne to nie tylko smaczne i bogate odżywczo produkty, ale również niezastąpione składniki dań i deserów na całym świecie! Warto zatem ruszyć w kulinarną podróż po różnych zakątkach świata i czerpać inspiracje z kuchni innych państw. Zachęcamy, by zacząć od krajów europejskich. 

Czytaj więcej

10.02.2017
Różne rodzaje mleka - dlaczego warto wybrać mleko krowie?

Coraz popularniejsze, a co za tym idzie - powszechniej dostępne w sprzedaży są mleka kozie, owcze, kokosowe, sojowe i inne. Warto jednak zaznaczyć, że mleko jest produktem pochodzenia zwierzęcego, zatem „mleko sojowe”, czy „mleko ryżowe” to tylko nazwa, która określa napój nie mający z mlekiem de facto nic wspólnego. Czy za wyborem konkretnego mleka lub napoju nazywanego potocznie mlekiem przemawia tylko moda? Czym charakteryzują się  i które warto wybrać? 

Czytaj więcej

25.01.2017
Dlaczego warto rozpocząć dzień od spożycia na śniadanie mleka i jego produktów?

„Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia” - to zdanie, które na pewno wielokrotnie każdy z nas słyszał. Dietetycy oczywiście potwierdzają tę tezę, ale równocześnie dodają, że przygotowując śniadanie należy przede wszystkim zwracać uwagę, by było ono pełnowartościowym posiłkiem.  Jest to niezwykle istotne, gdyż śniadanie stanowić powinno podstawowe źródło energii, z którego nasz organizm będzie czerpał energię przez pierwsze godziny naszej aktywności. Mając na uwadze powyższe nie należy zapomnieć o mleku i produktach mlecznych podczas planowania naszego pierwszego, najważniejszego posiłku. 

Czytaj więcej

28.12.2016
Perspektywy rozwoju unijnej branży mleczarskiej

Punktem wyjścia do stworzenia prognozy sytuacji na unijnym rynku mleka jest analiza, jak będzie kształtował się popyt oraz podaż nie tylko na mleko surowe, ale również na przetwory mleczne. Istnieje kilka przesłanek do tego, żeby stwierdzić, iż pomimo chwilowych „zachwiań” na rynku mleka perspektywy dla unijnych dostawców mleka mogą być optymistyczne. Związane to będzie z rosnącymi cenami skupu mleka do czego w głównej mierze przyczynić się może  wzrastający popyt na produkty mleczne na wielu światowych rynkach, m.in. wzrastające zapotrzebowanie importowe ze strony takich krajów jak: Chiny, USA, Filipiny, Meksyk. 

Czytaj więcej

01.12.2016
Mleko modyfikowane w diecie dziecka

Czym jest mleko modyfikowane i na czym polega ta „modyfikacja”? Być może dla wielu osób nazwa ta brzmi zagadkowo i budzi podejrzenia czy nieufność. Tymczasem, nie tylko producenci dysponują wiedzą na temat mleka modyfikowanego, ale również mamy, które karmiąc nim swoje pociechy, na pewno przyjrzały się ze szczególną uwagą tym „modyfikacjom”. 

Czytaj więcej

10.11.2016
Mleko krowie i produkty mleczne w codziennej diecie

Zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki pokarmowe różni się nie tylko wraz z wiekiem, ale zależne jest również od płci, stanu zdrowia, czy aktywności. Nie ma zatem uniwersalnej diety. Każdy organizm reaguje także inaczej na daną grupę produktów i inaczej przyswaja spożywany pokarm. Podobnie jest z mlekiem i produktami mlecznymi. Jednakże, pomimo grona sceptyków, nadal zajmują one wysoką pozycję wśród pokarmów zalecanych w codziennej diecie. 

Czytaj więcej

25.10.2016
Mleko i produkty mleczne w diecie osób trenujących

Często mówi się o tym, że mleko i jego produkty stanowią ważny element codziennej diety. Wiele wątpliwości w tej kwestii mają jednakże osoby, które o swoje posiłki dbają w szczególny sposób, z uwagi na czynne uprawianie sportu. Przede wszystkim mleku i produktom mlecznym ze szczególną uwagą przyglądają się osoby trenujące na siłowni i/lub w salach fitness, niezależnie, jakie są ich cele treningowe - zrzucenie tkanki tłuszczowej, czy budowanie masy.  

Czytaj więcej

30.09.2016
Import produktów mlecznych przez Chiny w 2016 roku w odniesieniu do roku 2015 – podsumowanie danych

Opierając się na najnowszych danych, podawanych przez GTA-GTIS[1] można dostrzec pozytywną zmianę w imporcie produktów mlecznych przez rynek chiński. Dane dotyczące wielkości importu wyrobów mlecznych przez Chiny w okresie styczeń - lipiec 2016 r. wskazują wyraźnie, że import był wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Czy ta tendencja wzrostowa zostanie utrzymana? 

Czytaj więcej

06.09.2016
Trzeci rok programu Trade Milk

Program Trade Milk obejmuje 3- letnie działania skierowane na rynek Chińskiej Republiki Ludowej, mające na celu promocję wybranych produktów mlecznych pochodzących z Europy. Zadaniem projektu jest również zbudowanie świadomości odbiorców rynku chińskiego (głównie pośredników: hurtowników, dystrybutorów, przedstawicieli sieci handlowych) w zakresie  bezpieczeństwa, wysokiej jakości i różnorodności tej grupy wyrobów oraz umożliwienie europejskim przedstawicielom branży mlecznej nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z potencjalnymi kontrahentami z Chin. Program jest realizowany od dwóch lat. W lipcu b.r. rozpoczął się ostatni, trzeci rok, w ramach którego zaplanowano kolejne działania. 

Czytaj więcej

17.08.2016
Fakty i mity o mleku

Umieszczanie w diecie mleka i produktów mlecznych ma nie tylko swoich zwolenników, ale również przeciwników. Spowodowało to, że obecność mleka w diecie coraz częściej jest tematem dyskusji. Jak to zwykle bywa, część z powszechnie krążących opinii jest jedynie mitami. Warto je poznać, aby odrzucić błędne przekonania i świadomie uczynić mleko stałym elementem swojej diety.  

Czytaj więcej

18.07.2016
Jak świadomie kupować i przechowywać produkty mleczne?

Szereg norm stawianych przez Unię Europejską sprawia, że produkty mleczne pochodzące z Europy wytwarzane są z największą troską, aby zapewnić ich wysoką jakość i bezpieczeństwo. Dodatkowe kontrole, np. w miejscu sprzedaży mają na celu weryfikację, czy w ręce konsumenta trafi odpowiedni produkt. Jednakże świadomy klient powinien wiedzieć, jakie produkty wybierać i czym się sugerować przy dokonywaniu zakupowych wyborów, aby nie trafić na nieodpowiednie produkty, które niestety ciągle zdarzają się w sprzedaży (np. od budzącego wątpliwości lub nieznanego producenta). Świadomość przy dokonywaniu wyborów sprawi również, że klient nabędzie produkt odpowiedni do swojej diety i oczekiwań. Należy jednakże pamiętać, że nieodpowiednie przechowywanie w domu produktów mlecznych zepsuje nawet najwyższy jakościowo i najbezpieczniejszy produkt. 

Czytaj więcej

20.06.2016
Rośnie produkcja mleka

Hodowcy, walcząc z niskimi cenami mleka, aby utrzymać przychody na założonym poziomie, produkują coraz więcej tego surowca.  Pozwala im na to postępująca liberalizacja rynku mleka w UE. 

Czytaj więcej

20.06.2016
Trade Milk - podsumowanie drugiego etapu projektu

W czerwcu 2016 roku kończy się drugi etap programu Trade Milk. W okresie ostatniego roku podjęto wiele działań, których założeniem była promocja europejskich produktów mlecznych na rynku chińskim. Organizatorzy projektu skupili się przede wszystkim na tworzeniu platformy do nawiązywania bezpośrednich relacji pomiędzy europejskimi producentami z branży mlecznej, a przedsiębiorcami rynku chińskiego, zainteresowanymi importem wyrobów mlecznych do swojego kraju.  

Czytaj więcej

20.06.2016
Wzrost produkcji mleka w Chinach a import produktów mlecznych - prognozy

Według opinii ekspertów bazujących na najnowszych danych liczbowych produkcja mleka w Chinach systematycznie rośnie. Eksperci prognozują również, że ta tendencja może się utrzymać także w kolejnych latach. Do wzrostu produkcji mleka ma przyczynić się likwidacja małych gospodarstw na rzecz rozwijania dużych gospodarstw produkujących mleko i poprawa genetyki. Jak w związku z powyższym wpływa to na eksport produktów mlecznych do Chin? Czy należy spodziewać się, iż import wyrobów mlecznych pochodzących z Europy na rynek chiński będzie spadał? 

Czytaj więcej

20.06.2016
"Pytania i odpowiedzi"

Informujemy, że na naszej stronie internetowej pojawiła się dodatkowa podzakładka „Pytania i odpowiedzi”. Znajduje się ona w zakładce „Dla mediów”. Zawiera pytania oraz odpowiedzi podzielone odpowiednio na trzy kategorie tematyczne: informacje produktowe, dane importowe i eksportowe, informacje o projekcie Trade Milk. 

Czytaj więcej

03.06.2016
„Jakość europejskich produktów mlecznych” - wnioski ze spotkania prasowego

3 czerwca 2016 r. w Guangzhou, odbyło się spotkanie prasowe, w którym udział wzięli nie tylko przedstawiciele chińskich mediów, ale również świata biznesu i administracji. Goście spotkania mieli możliwość zapoznania się z programem Trade Milk i realizowanymi w jego zakresie działaniami, a także zdobycia merytorycznej wiedzy na temat wysokiej jakości i bezpieczeństwa europejskich produktów mlecznych zapewnianych przez Unię Europejską.  

Czytaj więcej

25.05.2016
Spotkanie prasowe „Jakość europejskich produktów mlecznych”

Czym wyróżnia się europejski sektor mleczny? Jaka jest jakość produktów pochodzących z tego regionu?  Co stanowi o tym, że warto importować właśnie europejskie produkty mleczne? Już 3 czerwca 2016 r. dowiedzą się goście spotkania prasowego organizowanego w Guangzhou w Four Seasons Hotel. 

Czytaj więcej

02.05.2016
Wpływ spożycia mleka i jego produktów na zdrowie człowieka

Obecnie można się spotkać z wieloma doniesieniami dotyczącymi dobroczynnego wpływu mleka na zdrowie człowieka. Tym bardziej, że w erze diet coraz częściej o spożywaniu tych produktów się zapomina lub po prostu się je pomija. Czy zatem warto zwracać uwagę na ich spożycie? Czy faktycznie mają one wpływ na zdrowie? 

Czytaj więcej

09.05.2016
„Perspektywy współpracy europejsko-chińskiej w zakresie eksportu/importu produktów mlecznych” – wnioski z konferencji prasowej

W dniu poprzedzającym targi SIAL w Szanghaju, tj. 4 maja 2016 r. została zorganizowana konferencja prasowa, w której udział wzięli przedstawiciele chińskich mediów. Spotkanie było okazją do zapoznania gości nie tylko z programem Trade Milk, ale również do wysłuchania prelekcji ekspertów na tematy związane z europejską branżą mleczną. Co istotne, został podjęty również temat dotyczący możliwości nawiązania współpracy europejsko-chińskiej związanej z eksportem/importem produktów mlecznych z Europy do Chin.  

Czytaj więcej

25.04.2016
Konferencja prasowa „Perspektywy współpracy europejsko-chińskiej w zakresie eksportu/importu produktów mlecznych”

O tym jakie produkty mleczne oferuje Europa, jakiej są one jakości i jakie spełniają standardy będzie można dowiedzieć się na konferencji prasowej zorganizowanej w dniu poprzedzającym targi SIAL, tj. 4 maja 2016 r. w Szanghaju. Dodatkowo, prelegenci udzielą odpowiedzi na pytanie- jakie są perspektywy dotyczące eksportu europejskich produktów mlecznych na rynek chiński.  

Czytaj więcej

05.04.2016
Mleko w proszku – co warto o nim wiedzieć?

Mleko w proszku jest to produkt mleczny powstający z mleka krowiego poddanego specjalnym procesom technologicznym. Używane jest często m.in. jako składnik innych produktów mleczarskich. Warto zwrócić uwagę czym różni się mleko w proszku od swojego płynnego odpowiednika, czyli surowego mleka krowiego i jakie są perspektywy związane z jego produkcją. 

Czytaj więcej

14.03.2016
Jakość europejskich produktów mlecznych

Popularność unijnych produktów zarówno na rynku wewnętrznym, jak i w krajach importujących produkty mleczne wynika z ich wysokiej jakości. Kryteria, jakie musi spełnić produkt spożywczy przed wejściem na rynek są w Unii Europejskiej sprecyzowane. Dopełnienie tych wymagań pozwala na akceptację produktu na podstawie cech fizyko-chemicznych oraz mikrobiologicznych. 

Czytaj więcej

23.02.2016
Mleczne zasoby eksportowe rynku europejskiego

Mleczne zasoby eksportowe rynku europejskiego 

Czytaj więcej

21.01.2016
Wizyta studyjna przedstawicieli branży mleczarskiej rynku ChRL w Polsce 8-11 grudnia 2015

W grudniu 2015 r. pięciu przedstawicieli branży mleczarskiej Chińskiej Republiki Ludowej wzięło udział w wizycie studyjnej w Polsce, podczas której odwiedzili producentów przetworów mlecznych oraz zapoznali się z historią przetwórstwa mleka w Europie. 

Czytaj więcej

07.01.2016
Światowy eksport artykułów mleczarskich

Według szacunków FAO w 2015 r. światowy eksport produktów mleczarskich zwiększy się o 2,7% do 74,1 mln ton w ekwiwalencie mleka surowego. 

Czytaj więcej

23.11.2015
UE wspiera rolników w produkcji i eksporcie produktów mlecznych

Proces integracji rolnictwa z systemem Unii Europejskiej związany jest z większym zorganizowaniem producentów rolnych. Spółdzielnie, organizacje branżowe i stowarzyszenia producentów odgrywają w Unii Europejskiej bardzo odpowiedzialną rolę. 

Czytaj więcej

16.11.2015
Rola przemysłu mleczarskiego w Europie

Sektor mleczarski ma istotne znaczenie w Unii Europejskiej pod wieloma względami. 

Czytaj więcej

26.10.2015
Światowe spożycie produktów mlecznych

Spożycie  mleka i przetworów mlecznych per capita jest wyższe w krajach rozwiniętych niż rozwijających się, ale różnica ta się zmniejsza. Popyt na mleko i przetwory mleczne w krajach rozwijających się rośnie wraz ze wzrostem dochodów, wzrostem liczby ludności, urbanizacji i zmian w diecie. 

Czytaj więcej

20.10.2015
Perspektywy rozwoju branży mleczarskiej w Europie

Według prognoz Komisji Europejskiej w 2015 r. mimo zniesienia kwot mlecznych, unijna produkcja mleka zwiększy się prawdopodobnie tylko o 1% na skutek pogorszenia się uwarunkowań cenowych. W 2016 r. oczekuje się dalszego wzrostu produkcji na poziomie 1%. 

Czytaj więcej

09.10.2015
Zagrożenia związane z niskim spożyciem produktów mlecznych

Nie od dziś wiadomo, że mleko i mleczne przetwory są cennym źródłem wapnia, białka oraz witaminy D. Mleko znane jest od tysiącleci jako bardzo wartościowy produkt spożywczy. Od chwili, gdy człowiek zaczął prowadzić osiadły tryb życia, mleko zwierząt domowych stało się dla niego bardzo ważnym pokarmem. 

Czytaj więcej

01.10.2015
Różnorodność europejskich serów

„Smak to więcej niż zmysł i więcej niż przyjemność. Pokarm jest warunkiem życia ludzkiego, ilość i jakość pokarmu warunkuje jego przedłużenie.” Andrzej Czesław Klimuszko. 

Czytaj więcej

29.09.2015
Nietolerancja laktozy

Nietolerancji laktozy nie jest powodem do wykluczenia z diety wszystkich produktów mleczarskich. Można z umiarem spożywać produkty zawierające laktozę. Konieczne jest poznanie swojego dopuszczalnego limitu. Warto kontrolować spożycie produktów z laktozą, aby wyznaczyć indywidualny limit, oraz poznać, jaką ilość laktozy toleruje organizm. 

Czytaj więcej

28.08.2015
Europejska moda na jogurty - produktowy zawrót głowy

W Europejskich sklepach nabiałowa półka pęka w szwach. Mimo to wciąż znajduje się na niej miejsce dla nowoczesnych kategorii, do których zaliczają się jogurty i mleczne desery. Rynek nabiałowy wciąż dynamicznie rośnie. Spożycie produktów mlecznych w Europie jest wysokie, a dużą popularnością wśród europejskich konsumentów cieszą się jogurty. 

Czytaj więcej

24.08.2015
Rosnący popyt na mleczka smakowe

Od 2008 roku Chiny uplasowały się przed Stanami Zjednoczonymi na drugim miejscu największego konsumenta mleka, zaraz po Indiach. 

Czytaj więcej

29.07.2015
Kiedy kupcy z Chin wrócą na międzynarodowy rynek mleczarski?

Brak aktywności chińskich kupców na mleczarskich rynkach surowcowych był jednym z głównych powodów gwałtownego spadku cen produktów mlecznych w całym 2014 roku. Branża mleczarska z niecierpliwością czeka, kiedy chińscy kupcy wrócą na rynek międzynarodowy, mając nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu cen. 

Czytaj więcej

17.06.2015
Produkty mleczne źródłem wapnia na całe życie

Źródłem wapnia, niezastąpionego budulca kości i zębów, jest przede wszystkim mleko i jego przetwory. Warto jednak wiedzieć, że utrzymanie odpowiedniego poziomu wapnia w organizmie zależy m.in. od dostarczania go z pokarmem. Jakie produkty to zapewniają? 

Czytaj więcej

09.06.2015
Korzystne działanie jogurtów

Jogurt zaliczany jest do produktów o wysokiej gęstości odżywczej, czyli takich, których nawet niewielka porcja dostarcza organizmowi cennych składników budulcowych i odżywczych. 

Czytaj więcej

27.05.2015
Możliwości eksportu europejskich przetworów mlecznych

Unijny eksport mleka i przetworów mlecznych poza granice wspólnoty w ekwiwalencie mleka w 2014 r. wyniósł 17 703 tys. ton i był o 12 proc. większy niż 2013 r. Jednym z głównych produktów eksportowych było odtłuszczone mleko w proszku (OMP). Oprócz Chin czołowymi odbiorcami europejskich proszków mlecznych były: Algieria, Egipt, Indonezja, Nigeria i Tajlandia. Jednym z najbardziej perspektywicznych rynków dla europejskiego eksportu mleczarskiego są Chiny. Największy udział w europejskim eksporcie branży mlecznej do Chin mają: Francja, Holandia, Niemcy oraz Polska. 

Czytaj więcej

15.05.2015
Systemy jakości w procesie produkcji i przetwórstwa mleka

Przetwórstwo mleczarskie jest specyficzną branżą przemysłu rolno-spożywczego, gdyż w całym procesie produkcyjnym surowce, półprodukty oraz wyroby mleczarskie narażone są na działanie czynników zewnętrznych, takich jak temperatura, światło i przez to posiadają krótki okres przydatności użytkowej. Mleczarnie chcąc sprostać wymogom Dyrektyw Unii Europejskiej, a szczególnie Programowi HACCP zobligowane są do takiej produkcji, która zapewniałaby wysoką jakość w każdym ogniwie przetwórstwa w celu sprostania wysokim oczekiwaniom nabywców i konsumentów. 

Czytaj więcej

07.05.2015
Targi SIAL China europejskim mlekiem płynące

W środę 6 maja 2015 r. rozpoczęła się jedna z najważniejszych imprez wystawienniczych branży rolno-spożywczej na świecie – TARGI SIAL CHINA 2015. 

Czytaj więcej

05.05.2015
TradeMilk App – POBIERZ APLIKACJĘ

TradeMilk App – interaktywna aplikacja, która pomoże Ci przemieszczać się po terenie targów SIAL China 2015.  

Czytaj więcej

22.04.2015
Dlaczego europejskie mleko jest tak dobre na śniadanie?

Mleko jest bardzo delikatnym produktem, wykorzystywanym w coraz to liczniejszych formach. Na popularność wyrobów mlecznych niewątpliwie wpływa wiele czynników, takich jak smak, różnorodność, uniwersalność, ale również ich liczne walory odżywcze. Aby przekonać o wysokiej jakości  produktów mlecznych pochodzących z Unii Europejskiej Polska Izba Mleka oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka organizuje Śniadanie Mleczne. 

Czytaj więcej

22.04.2015
Europejskie skarby na targach Sial Chiny

Program ”TRADE MILK” zaprezentuje wysokiej jakości produkty mleczne pochodzące z Unii Europejskiej, podczas tegorocznych targów Sial China. 

Czytaj więcej

25.03.2015
O serach dojrzewających

Łagodny, pikantny, delikatny, orzechowy, owocowy, aromatyczny, lekko kwaśny lub słodkawy – to właśnie ser dojrzewający podpuszczkowy, potocznie zwany „żółtym” charakteryzuje się taką różnorodnością smakową. 

Czytaj więcej

20.03.2015
O walorach europejskich produktów mlecznych

Przemysł mleczny dostarcza Europejczykom jeden z ważniejszych elementów ich diety, a kultura spożycia mleka w Europie sięga zamierzchłych czasów. Dziś mieszkańcy tego kontynentu są w światowej czołówce konsumpcji i produkcji mleka. 

Czytaj więcej

09.02.2015
Dlaczego warto spożywać produkty mleczne

Dlaczego warto spożywać produkty mleczne 

Czytaj więcej

19.01.2015
Przemysł mleczny odgrywa kluczową rolę w Unii Europejskiej

Przemysł mleczny odgrywa kluczową rolę w Unii Europejskiej 

Czytaj więcej

30.11.2015
Najwięksi konsumenci mleka smakowego

Najwięksi konsumenci mleka smakowego 

Czytaj więcej

11.12.2014
O pozytywach spożycia produktów mlecznych

Mleko i jego produkty pierwotnie zagościły w jadłospisie ludzi w okresie rewolucji neolitycznej, która była procesem przechodzenia od łowiectwa i zbieractwa do rolniczo-hodowlanego trybu życia. Początkowo ludzie ograniczali się jedynie do spożywania przetworów, takich jak sery czy jogurt. Dziś jednak mamy do czynienia z szeroką gamą produktów, które stanowią podstawę diety większości krajów europejskich. 

Czytaj więcej

17.11.2014
Dlaczego Chiny?

Program Trade Milk został skierowany na rynek chiński, w oparciu o merytoryczne przesłanki świadczące o jego potencjale. 

Czytaj więcej

06.10.2014
Rusza kampania promująca europejskie przetwory mleczne

Rusza kampania promująca europejskie przetwory mleczne skierowana na teren Chińskiej Republiki Ludowej i Federacji Rosyjskiej. Na początku lipca 2014 r. Polska Izba Mleka wspólnie z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka podpisała umowę z Agencją Rynku Rolnego na realizację 3-letniego programu informacyjno-promocyjnego pt. „TRADE MILK". 

Czytaj więcej

从2018年起乳制臻品项目由牛奶推广基金资助。

Od 2018 roku projekt jest finansowany że środków Funduszu Promocji Mleka.