TradeMilk | Europejskie Skarby MleczneTradeMilk | Europejskie Skarby Mleczne

Europejski sektor mleczarski z perspektywy chińskiego konsumenta

16 maja 2017 r. w Szanghaju odbyła  się konferencja prasowa poświęcona europejskiemu sektorowi mleczarskiemu i możliwościom importowym Chińskiej Republiki Ludowej w zakresie wyrobów mlecznych.  Konferencja była organizowana w ramach inauguracji obecności polskich przedsiębiorców na Targach Sial China (17-19.05.2017).

Spotkanie prasowe organizowane było w ramach projektu Trade Milk, którego założeniem jest promocja europejskich produktów mlecznych (mleczka smakowe, sery dojrzewające, mleko w proszku i jogurty) na terenie Chińskiej Republiki Ludowej. Do udziału w konferencji zaprosiła  Polska Izba Mleka oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Wydarzenie organizowane było pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Szanghaju.

Podczas wydarzenia prelegenci omówili najważniejsze kwestie związane z wprowadzaniem europejskich produktów mlecznych do Chin. Zaproszeni goście dowiedzieli się, dlaczego warto wybierać właśnie europejskie wyroby mleczne (z uwagi na ich konkurencyjność pod względem różnorodności, jakości i bezpieczeństwa), oraz jakie są możliwości importu tych produktów. Przedstawiona została aktualna sytuacja importowa, oferta rynku europejskiego, wymagania i oczekiwania rynku chińskiego.

Prelekcje w powyższym zakresie wygłosiła Pani Blanka Gołębiowska, Radca, Kierownik Referatu ds. Rolnych Ambasady RP w Pekinie oraz Pan Wojciech Piwowarski, Ekspert branży rynku mlecznego, Główny Specjalista w Centrum Współpracy Gospodarczej Polska-Chiny w ramach Polskiej Agencji Informacji i  Inwestycji Zagranicznych S.A. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

W załączeniu do informacji prasowej przekazujemy opracowanie najważniejszych wniosków z konferencji dotyczących importu produktów mlecznych z Europy do ChRL a także zapotrzebowania na te produkty ze strony  rynku chińskiego.

2017-05-23
Europejski sektor mleczarski z perspektywy chińskiego konsumenta  pobierz
2017-05-23
Materiały dodatkowe do informacji pokonferencyjnej  pobierz

从2018年起乳制臻品项目由牛奶推广基金资助。

Od 2018 roku projekt jest finansowany że środków Funduszu Promocji Mleka.