TradeMilk | Europejskie Skarby MleczneTradeMilk | Europejskie Skarby Mleczne

Korzystne działanie jogurtów

Jogurt zaliczany jest do produktów o wysokiej gęstości odżywczej, czyli takich, których nawet niewielka porcja dostarcza organizmowi cennych składników budulcowych i odżywczych.

 

Oprócz pełnowartościowego białka, niezbędnego w procesie budowy komórek oraz łatwo przyswajalnego wapnia, potrzebnego kościom i zębom, jogurt zawiera witaminy A, D, B2, B12 oraz biopierwiastki takie jak jod oraz cynk. [Dietetyka Żywienie Zdrowego i Chorego Człowieka Helena Ciborowska, Anna Rudnicka strona 143]

Pamiętajmy, że jogurt jest świetnym kompanem letniej aktywności, gdyż jest przede wszystkim pokarmem lekkostrawnym. Wyróżnia się lekko kwaśnym smakiem, który jest wynikiem działania specjalnych kultur bakterii dodanych do mleka w procesie produkcji, dzięki temu znakomicie gasi pragnienie.

Kubeczek jogurtu lub owocowy koktajl przygotowany na jego bazie jest doskonałą przekąską, która zaspokoi głód, a także doda energii na cały dzień. Jest doskonałym uzupełnieniem naszego menu szczególnie dla osób, które borykają się z przesileniem organizmu, ponieważ witaminy B2 i B12 oraz jod, regulują pracę układu nerwowego. [Dietetyka Żywienie Zdrowego i Chorego Człowieka Helena Ciborowska, Anna Rudnicka strona 129, 133]

Zawarte w jogurcie bakterie z rodziny Lactobacillus wpływają bardzo korzystnie na mikroflorę jelit, a więc pobudzają system obronny organizmu tworzą naturalną barierę przed bakteriami i wirusami, które atakują nasz organizm. [Kapka-Skrzypczak L., Niedźwiedzka J., Wojtyła A., Kruszewski M., 2012, Probiotyki i prebiotyki jako aktywny składnik żywności, strona 79-83]

Dlatego dobrze jest uwzględniać jogurt w naszym menu, szczególnie podczas antybiotykoterapii.

Doskonale sprawdzi się dla osób, które nie tolerują laktozy, może stanowić alternatywę dla mleka ponieważ jest łatwiej strawny. Zaletą jogurtu jest również wszechstronność zastosowania w kuchni idealnie sprawdzi się do sosów, dipów, deserów.

Jest świetną propozycją dla osób, które żyją w ciągłym biegu, ponieważ nie wymaga dodatkowej obróbki. W towarzystwie dowolnego owocu lub warzyw idealnie sprawdzi się na śniadanie lub inny posiłek w ciągu dnia.

Osoby, które są na diecie redukcyjnej i chcą dodatkowo wymodelować swoją sylwetkę powinny spożywać produkty mleczne, szczególnie jogurty, które są niskokaloryczne. Uwzględniajmy go codziennie czerpiąc z niego to co najlepsze, a przy okazji delektujmy się niepowtarzalnym smakiem.

从2018年起乳制臻品项目由牛奶推广基金资助。

Od 2018 roku projekt jest finansowany że środków Funduszu Promocji Mleka.