TradeMilk | Europejskie Skarby MleczneTradeMilk | Europejskie Skarby Mleczne

Oferta

Mleko w proszku

Mleko w proszku jest produktem mlecznym uzyskiwanym poprzez odparowanie z pełnego, znormalizowanego lub odtłuszczonego mleka krowiego niemalże całej wody (ok. 98%).

 

Mleczka smakowe

Wszystkie mleka dostępne w handlu na rynku UE wytwarzane są z wysoko jakościowego mleka surowego, wolnego od zanieczyszczeń mikrobiologicznych oraz pochodzącego od krów z gospodarstw wolnych od chorób.

 

Jogurty

Jogurt wytwarza się z mleka surowego poddanego fermentacji wywołanej przez bakterie i dodatki, np. odtłuszczone mleko w proszku , mleko zagęszczone odtłuszczone, zakwas jogurtowy, stabilizatory.

 

Sery dojrzewające

Produkcja serów jest najstarszym opanowanym przez ludzi sposobem przetwórstwa mleka i stanowi fundament rozwoju nowoczesnego przemysłu mleczarskiego. W Europie serowarstwo ma wielowiekową tradycję, a wiele gatunków serów produkuje się w oparciu o tradycyjne receptury.

 

Jakość produktów mleczarskich

Europejskie produkty mają gwarancję bezpiecznej żywności dzięki wdrażaniu systemów Dobrej Praktyki Higienicznej – GHP, Dobrej Praktyki Produkcyjnej – GMP, HACCP

 

Europejski rynek mleczarski

Unia Europejska jest drugim po Azji producentem mleka krowiego wytwarzając 24% jego światowej produkcji. W liczbach bezwzględnych jest to produkcja rzędu 152 mln ton. Kolejny kraj na liście to USA z produkcją rzędu 90,9 mln ton. Co ważniejsze, kraje UE są w ponad 100% (105% za rok 2012) samowystarczalne w zapotrzebowaniu na mleko i jego produkty. Źródło: PIM, 2013 r.

 

从2018年起乳制臻品项目由牛奶推广基金资助。

Od 2018 roku projekt jest finansowany że środków Funduszu Promocji Mleka.